10 rzeczy, które musisz zrobić w Nowym Jorku

 

Zwiedzanie Nowego Jorku nie musi opierać się tylko i wyłącznie na paru oczywistych miejscach jak Statue of Liberty, Empire State Building i Times Square. Zachęcam do odkrywania miast z perspektywy miejscowego niż celowanie tylko w oklepane turystyczne atrakcje. Przedstawiam mój subiektywny przewodnik po 10 rzeczach, które musisz zrobić w Nowym Jorku!

 

#1 Wejdź na taras widokowy jednego z nowojorskich drapaczy chmur. Jest wiele restauracji które mieszczą się na ostatnich piętrach wieżowców, z których widok na Manhattan jest niesamowity. Ja wybrałam się na taras widokowy Top of The Rock, ponieważ z tego punktu obserwacyjnego możemy dostrzec cały Midtown Manhattan, Lower Manhattan, a przy dobrej pogodzie nawet Statue of Liberty. Po drugiej stronie tarasu zobaczymy cudowny rzut z góry na Central Park, idealny prostokąt zieleni pośród gęstej zabudowy Nowego Jorku.

Co musisz zrobić w Nowym Jorku

#2 Zjedz pizzę w Little Italy. Włoskie przysmaki możecie znaleźć w Nowym Jorku na każdym rogu. Natomiast, jeśli szukacie czegoś godnego uwagi zróbcie sobie małą wycieczkę do sąsiedztwa Little Italy.

pizza

#3 Wybierz się na musical na Broadway’u. Udany wieczór gwarantowany! Przedstawienia wystawiane na Broadway’u szczycą się najwyższą jakością. W tym roku najpopularniejszymi musicalami był The Lion King i The book of Mormon. Osobiście mogę polecić musical An American in Paris oraz niecodzienne przedstawienie Blue Man Group, które ma być lekko zmieniane co parę miesięcy.

IMG_3018


#4 Przespaceruj się po Brooklyn Bridge.
Przejście jednym z najstarszych mostów wiszących na świecie to obowiązkowy punkt na mapie rzeczy do zrobienia w Nowym Jorku.

IMG_2126

#5 Zjedz lunch na trawie w Central Park’u. Nie ma nic bardziej relaksującego niż krótka przerwa na jedzenie w Central Park’u!

Co musisz zrobić w Nowym Jorku

#6 Przejdź się po sąsiedztwie Chelsea i wstąp do Chelsea Market na pyszne jedzenie. Ta modna część Manhattanu jest z pewnością godna uwagi. W wielkiej hali znajdziecie stragany artystów z dodatkami i ubraniami oraz ogromny wybór jedzenia. Wśród mini restauracji znajdziecie kawiarnię Sarabeth’s.

#7 Odwiedź park The High Line, zbudowany na starym torowisku. Park znajduje się nieopodal Chelsea Market. Pierwsza część The High Line została oddana do użytku w 2009 roku, dlatego jest to względnie nowa atrakcja Nowego Jorku, o której nie każdy jeszcze słyszał. Sam pomysł jest genialny, a wykonanie jeszcze lepsze. Idąc wzdłuż traktu kolejowego napotkacie na małe tarasy widokowe, leżaki i różnorodną roślinność.

IMG_2892


#8 Podziwiaj panoramę Lower Manhattan z Brooklyn Bridge Park.
Nic dodać, nic ująć. Brooklyn Bridge Park to idealny punkt obserwacyjny.

Co musisz zrobić w Nowym Jorku

#9 Odwiedź przynajmniej jeden sportowy event. To coś nie tylko dla fanów sportu! Atmosfera na stadionie jest genialna. Z własnych doświadczeń gorąco polecam US Open albo mecz koszykówki na Madison Square Garden.

Co musisz zrobić w Nowym Jorku

#10 Staraj się zachowywać jak typowy Nowojorczyk. Przechodź na czerwonym świetle, idź szybkim tempem po chodniku, wkurzaj się na turystów 😉


Co musisz zrobić w Nowym Jorku