Festiwal Świateł w Berlinie

Coroczne wydarzenie – Festiwal Świateł z Berlinie to kultowy event. Na początku października, słynne budowle w Berlinie zostają oświetlone animacjami artystów z całego świata.

Animacjom towarzyszy nastrojowa muzyka, a wokół budowli znajduje się mnóstwo ludzi. Festiwal świateł jest to pewnego rodzaju teatr na powietrzu. Każdej zmianie oświetlenia, towarzyszy głośny zachwyt obserwujących. Przypominam, że w Niemczech można spożywać alkohol na ulicy, więc wielu ludzi stoi z piwem w ręku. Jeśli chcecie poczytać o tym więcej, zajrzyjcie do wpisu co mnie zaskoczyło w Berlinie.

Berliner Dom w Berlinie
Brama Brandenburska

Festiwal Świateł w Berlinie
Przy ulicy Unter den Linden znajdziecie najwięcej podświetlonych obiektów. Mi najbardziej przypadły do gustu animacje wyświetlane na Berliner Dom i Bramie Brandenburskiej. Moja uczelnia Humboldt Universität nie była pod tym względem gorsza i świeciła się przez cały czas trwania festiwalu. Co mnie również zaciekawiło, ale zauważyłam to dopiero po kilku dniach bycia na Festiwalu Świateł, to  specjalne wycieczki po oświetlonych budowlach. Przewodnikiem, jest osoba ubrana w oryginalny strój pokryty kolorowymi światełkami. Uczestnicy wycieczki zostają wyposażeni w świecące opaski na ręce, tak by byli rozpoznani przez przewodnika. Zwiedzanie miasta w takiej atmosferze to świetna zabawa. Tak jak pisałam w poprzednim wpisie o Berlinie, tutaj nie można się nudzić. Każdy znajdzie coś dla siebie, tylko musi odpowiednio poszukać.

Festiwal Świateł w Berlinie

IMG_2949
Festiwal Świateł

Brama Brandenburska festiwal świateł

Początek/środek października to idealny czas na szybki wypad do Berlina. Przyjeżdżajcie na Festiwal Świateł!